404 Not Found

404 Not Found


nginx

Novinky, obrázky, videa…

Mody

Takřka každá hra se časem omrzí a výjimkou není ani extrémně rozsáhlé Grand Theft Auto: San Andreas (recenze, 90%). V tu chvíli nastupuje na scénu hráčská komunita, která svépomocí a bez existence oficiálních editačních nástrojů dovede vytvořit nové mody, skiny, modely, objekty nebo upravit hratelnost, čímž značně prodlouží životnost hry. Dnes se zaměříme na ty modifikace, jenž se za pouhý měsíc od vydání PC verze hry objevily a patří podle autorů domácí fanouškovské stránky GTASA.cz mezi ty nejzajímavější. Zatím ale můžete počítat pouze s jednoduchými úpravami, protože ty větší a složitější si na vás své drápky teprve brousí.

Ještě předtím je ale nutné zmínit základní princip instalace, který platí pro všechny modifikace do GTA: San Andreas. Vždy je třeba přepsat daný soubor stejného názvu, takže je nanejvýš vhodné si původní soubory, které pak přepíšete, předem zálohovat (nebo si případně stáhnout originální obsah celého DATA adresáře odsud). Nejlepší je samozřejmě postupovat podle instrukcí v přiloženém textovém readme souboru, který se nachází skoro u každého modu. Výjimkou jsou ty přídavky, jenž mají koncovku .exe, které se po spuštění sami nainstalují bez zbytečného ručního babrání se v adresářích.

Hot Coffee mod 2.1
Hot Coffee nebo-li zkráceně HC je modifikace, která zobrazuje, jak ve skutečnosti probíhá setkání s vaší přítelkyni v jejím domě. Nutno říct, že tento přídavek, který vyvolal ostré reakce ze strany Entertainment Software Ratings Board (info), by měl nést označení „pouze pro starší 18 let“ ;) Jakmile vás totiž přítelkyně pozve k sobě domů, nabídne vám místo kávy s bábovkou možnost se s ní vyspat, a to ve formě interaktivní, resp. „klikací“ sexuální mini-hry na způsob 7 dní a 7 nocí. Svou dívku můžete uspokojit několika způsoby (nová verze HC 2.1 přináší pár poloh navíc), které máte na výběr – DOWNLOAD #1 & DOWNLOAD #2 (1,3 MB).

Tato modifikace ve verzi 2.1 nyní existuje ve dvou provedeních, které uspokojí (doslova :) jak ty, kteří mají zájem si ji pouze rychle vyzkoušet pro pobavení, tak hráče, kteří normálně hrají celou příběhovou linii GTA: SA a nechtějí kvůli tomu začínat hru od začátku.

1) Quick Action verze – všechny dívky (ve všech odemčených lokacích hry) jsou ihned dostupné, okamžitě jsou vám nakloněny a připraveny se s vámi rovnou na začátku schůzky vyspat v podobě, jak je pánbůh stvořil. Podmínkou je start úplně nové hry (dříve uložená pozice nefunguje). Instalace je snadná: zkopírujte soubory main.scm a script.img z modifikace do adresáře DATA/SCRIPT s hrou, ve které pak běžte k nějaké své přítelkyni (na mapě srdíčko) a domluvte si s ní rande.

2) Gameplay Friendly verze – je určená pro ty, kteří už mají hru rozehranou a nechce se jim vše začínat od začátku nebo si nechtějí kazit zábavu odemčením úplně všeho a usnadněním hratelnosti. Zde není potřeba nikam nic kopírovat: stačí mít nainstalovanou základní verzi hry (bez nějakého jiného modu, který by měnil main.scm), spustit vámi rozehranou hru, přepnout se do Windows přes ALT+TAB, pustit u modu přiloženou utilitku sacensor.exe, změnit v ní nastavení „Censored/Uncensored“, přepnout se zpět do hry a nakonec uložit pozici. Po aplikování tohoto postupu si budete moci s dívkami nespoutaně užít, drobnou nevýhodou jsou pouze jejich skiny, resp. přítomnost oblečení postav při sexu (tzn. nejsou bez oděvu jako u Quick Action verze :)

10x Draw Distance mod
Jak anglický název napovídá, tento mod vám zvýší dohlednost až na desetinásobek, což nejvíce využijete při létání s Hydrou, kdy lze vidět z Las Venturas až na vaše rodné městečko Los Santos. Bohužel si tento mod nese svou daň v podobě mírného snížení plynulosti hry (zvýšení HW nároků), takže pokud máte slabší sestavu a i normálně se vám hra seká, nemá cenu tento mod instalovat. To se učiní snadno přepsáním původního souboru timecyc.dat tím novým – DOWNLOAD #1 & DOWNLOAD 2 (5 KB).

Atmosphere pack
Už vás omrzely pořád ty stejné změny oblohy? Proto je tu Atmosphere pack, který přidává tři různé oblohy navíc. Jak to pak vypadá v praxi, můžete vidět na obrázku níže – DOWNLOAD #1 & DOWNLOAD #2 (3 KB).

Hitman level for all weapons
Jednoduchá modifikace, která zvýší level/dovednost u všech zbraní na maximum, tedy až na úroveň Hitman. Můžete tak třeba střílet ze dvou UZI naráz – DOWNLOAD #1 & DOWNLOAD #2 (3 KB).

MultiMod
Tato modifikace změní barvy u policejních aut, vyjme ze hry zločince a coury, jež nahradí obchodníky a pracovníky. Dále budete moci zabít nepřátele pomocí 9mm pistole na 1-2 střely, budete méně zranitelnými a RPG bude způsobovat větší zranění – DOWNLOAD #1 & DOWNLOAD #2 (54 KB).

New game access
Tento mod má na svědomí hráč jménem Opius a zpřístupní vám všechna města již od samého začátku hry. Také zvýší všechny statistiky na maximum a otevřou se vám všechny bonusové mise. Ke koupi jsou dostupné všechny nemovitosti, od začátku jsou k dispozici všechna zaparkovaná vozidla a zbraně, též jsou aktivovány potyčky mezi gangy – DOWNLOAD #1 & DOWNLOAD #2 (1 MB).

Naked Girl Gangs
Naked Girl Gangs mod nahradí všechny členy všech gangů v Los Sants úplně nahými ženami – a že je z čeho vybírat ;) Škoda jen, že nebyl změněn mužský hlas na ženský, ale to už je jen drobnost – DOWNLOAD #1 & DOWNLOAD #2 (73 KB).

Real Cars Name
Název mluví za vše. Jelikož Rockstar nemá licenci na názvy vozidel obsažených ve hře, tak si hráčská komunita vytvořila tento mod, který vymění vymyšlené názvy vozidel za názvy reálné, tedy za ty pravé, se kterými se setkáte ve skutečném životě – DOWNLOAD #1 & DOWNLOAD #2 (280 KB).

Gang Car mod
Nelíbí se vám, v jakých vozidlech jezdí váš gang? Tak na to je zde Gang car mod, který staré rachotiny vymění za nová, lepší vozidla (viz obrázek vpravo) – DOWNLOAD #1 & DOWNLOAD #2 (32 KB).

Speedometer
Mod, který přidá do hry ukazatel rychlosti neboli tachometr. Na výběr máte míle nebo kilometry. Můžete měnit jeho umístění na obrazovce. Instalace je jednoduchá: Speedometer rozbalte někam na plochu, nastavte si tachometr podle svých představ a zmáčkněte tlačítko load – DOWNLOAD #1 & DOWNLOAD #2 (530 KB).

Player Skin Selection mod
PSSM vám umožní změnit svůj skin na jakýkoli jiný charakter, jenž je obsazen ve hře. Pro změnu vašeho skinu musíte být uvnitř vašeho rodného domu, tj. ten v Groove Street, a pak je jen třeba zmáčknout danou klávesu pro přeměnu. Také záleží, ve které místnosti v domě jste, abyste se na vaši vysněnou postavu mohli změnit (viz readme) – DOWNLOAD #1 & DOWNLOAD #2 (2 MB).

Spider mod
Další mod (resp. návod jak upravit jeden textový soubor ve hře), se kterým se můžete pěkně vyblbnout. Díky němu budete moci jezdit s auty vertikálně po budovách, jako byste jeli po silnici. Je to zvláštní pocit, když vyjedete třeba na vrchol nejvyššího mrakodrapu v Los Santos, kde potom najdete padák, abyste si mohli zkrátit cestu zpět :) – DOWNLOAD #1 & DOWNLOAD #2 (1 KB).

Groove 4 Life 2.0
Nová verze Groove 4 Life přidá k vašim dvěma obydlím (viz obrázek) několik vysněných vozidel, mezi nimiž najdete i Hydru nebo sadu nejlepších motorek. K tomu se otevře celá mapa, zvýší se vám statistiky na maximum, v docích v San Fierru najdete všech 30 aut pro Import/Export atd. Kompletní seznam změn a přídavků se nachází v přiloženém readme texťáku – DOWNLOAD #1 & DOWNLOAD #2 (1 MB).

GtaTournament SA 0.1a
Venku už je první multiplayerový mod, což je ale vlastně hodně osekaná verze MTAVC. Ranná alfaverze však dost často padá a málokdy se někomu podaří napojit na nějaký stabilní server. Mě osobně se zatím povedlo napojit pouze na tento: IP – 213.47.229.175, port – 2085. I tak ale stojí za to tento mód aspoň vyzkoušet, protože když se sejde kopa lidí, je celkem velká sranda létat se stíhačkou ve vzduchu a snažit se sestřelit toho druhého – DOWNLOAD (1,9 MB).

Skiny

Dále si představíme výběr nejlepších skinů, které se od vydání GTA: San Andreas na PC vyrojily ve větším počtu než modifikace. Jak do hry skiny neboli soubory s připonou .txd dostat? Nejprve si stáhněte program IMG Tool 2.0 a s ním otevřete v adresáři MODELS soubor player.img (jde o to, jaký skin jste si stáhli – pokud jde o skin pro hráče, tak si otevřete soubor player.img, pokud jde o skin pro nějaké vozidlo, zbraň či něco jiného, otevřete si gta3.img). Objeví se vám seznam skinů hráče, teď už jen vyberte soubor, který budete přepisovat (název souboru, který jste si stáhli z internetu), soubor najdete pomocí EDIT > FIND. Do řádku napište název souboru. Až ho najdete, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte REPLACE, nyní musíte zadat cestu ke staženému souboru a poté klikněte na tlačítko OTEVŘÍT. To je vše. Názorný příklad postupu včetně dokumentačních obrázků a dalších tipů na téma instalace najdete zde.

Budovy
- WestCoast Customs Super (1 MB)
- WestCoast Customs Doherty Garage (280 KB)
- Johnson Autos (234 KB)
- New Tatoo Shop (135 KB)
- BP Tankstelle (670 KB)
- Burger King (600 KB)

Oblečení hlavního hrdiny
- West Coast Choppers Leather Jacket (65 KB)
- New York Yankees Cap (33 KB)
- CJ white neboli CJ bělochem (3 MB)
- ArmeeShirt+G-Chain (720 KB)
- Nike (200 KB)
- Metallica T-shirt (56 KB)
- Balíček sk8 mikin (97 KB)
- Tattoo (104 KB)
- Arsenal skin (160 KB)
- Arnold T2 skin (350 KB)
- Gordon Freeman oblek (182 KB)
- Brainiac Outfit (100 KB)

Dopravní prostředky
- Camouflage Rhino (35 KB)
- Monster Truck skin (35 KB)
- Urban Camouflage Hydra (15 KB)
- 2F2F Elegy (270 KB)
- TFTF Lackierungs Pack V1 (460 KB)
- Nismo Elegy (100 KB)
- xXx Elegy skin (142 KB)
- Elegy Canaba (241 KB)
- NOS Elegy (80 KB)
- Wiesel-Jester (48 KB)
- X-Race Stratum (141 KB)
- Dutch Elegy (56 KB)
- FirePhoenix (106 KB)
- NGR-500 Splash Skin (68 KB)

Modely

V průběhu dodělávání tohoto článku se vynořily úplně první modely do GTA: San Andreas. Byla by tedy škoda aspoň pár z nich nezmínit:

Auta
- Manana Cabrio (201 KB)
- 1996 Chevrolet Silverado (620 KB)
- Hummer H2 (690 KB)
- Dodge Coronet Super Bee 70 (1,2 MB)

Motorky
- 2005 Yamaha R1 (1,4 MB)
- Ducati 996 (720 KB)
- Yamaha R1 (beta) (1 MB)

Pokud se po vložení modelu do hry setkáte s windowsovskou chybovou hláškou a celé GTA: SA se ukončí, řešení je jednoduché – staré .txd a .dff soubory nepřepisujte, ale rovnou mažte (označte jej a zmáčkněte tlačítko Delete) a do archivu házejte nové (pomocí Commands > Add), tedy ty stažené. Dál už pokračujte dle FAQ.
Zdroj: Tiscali Games

Share and Enjoy:
 • Print
 • email
 • PDF
 • Add to favorites
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • Twitter

18 komentářů na “Mody”

 1. #1 tom
  dne 11. 11. 2009 v 17.57

  jak se stahujou ty mody pisnete na isko 354-412-964

 2. #2 Massterss55
  dne 2. 1. 2010 v 20.12

  Dicky mi to dam na dowland 1 napisemi to chyba na stránce a kdyz dam dowland 2 tak mi to najede nejake stranky a nic tam o stahovani neni

 3. #3 Massterss55
  dne 2. 1. 2010 v 20.12

  muj email je brambulik@seznam.cz

 4. #4 MN
  dne 6. 1. 2010 v 14.23

  Jak se daj stahnout ty mody
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. #5 vtk
  dne 9. 1. 2010 v 8.30

  přesněě jak se daj stahnout ty mody.. kdyz kliknu na odkaz stahnutí tak mi to skočí na jinou stránku a nic se neděje.! :(

 6. #6 petr
  dne 16. 1. 2010 v 15.48

  vy lami

 7. #7 marn
  dne 23. 1. 2010 v 8.58

  jak mam dat mod batman do hry

 8. #8 heroes
  dne 23. 1. 2010 v 18.26

  ty mody jsou na nic jsou uplne na nic nejdou

 9. #9 Petr
  dne 24. 1. 2010 v 15.10

  Kdyby tu byl neko tak ochotnej a napsal by jak se daj stahnout ty mody byl by frajer….poradte nekdo

 10. #10 zhjzujh
  dne 29. 1. 2010 v 12.04

  já chci mod na parkour

 11. #11 balu
  dne 31. 1. 2010 v 19.31

  Dobrej lidi.Zvu vás na nejnavštěvovanější Československý server.Patří mezi servery světa co se nejvíc navštěvují.Server se pořád vylepšuje a zdokonaluje.Server je bez cheaterů.Přijďte si zahrát a zablbnout jako v reálném světě – IP serveru 81.89.48.237:7777

  Nejsem admin toho serveru ale jen obyčejný hráč.Ale tenhle server si zaslouží aby na něj chodilo ještě víc lidí a překonalo další servery ve světě.Přijďte si zahrát.Je pořád on-line.Jsou tam výborní admini :-) tak přijďte :-)

 12. #12 ondrej
  dne 11. 4. 2010 v 7.03

  nevi nekdo jak a kde stahnout modifikace lidi nebo CJ

 13. #13 viktor
  dne 25. 4. 2010 v 14.11

  mod na parkour je trickyng mod ze jo ?

 14. #14 MarekGTA
  dne 10. 5. 2010 v 18.35

  prosím vás nevíte kde se dá stáhnout ten mod že CJ může kouřit , pít pivo,blinkat,chcát:))) prosím napište

 15. #15 ghrtz
  dne 2. 7. 2010 v 16.15

  marekGTA ja vim na gta.cz

404 Not Found

404 Not Found


nginx