404 Not Found

404 Not Found


nginx

Novinky, obrázky, videa…

Řešení vedlejších misí

Představovat Grand Theft Auto: San Andreas by bylo mlácením prázdné slámy a to myslím nemáme ani my, ani vy zapotřebí, přejděme tedy rovnou k věci. Potřetí jsme vám jako první v ČR přinesli extrémně detailní recenzi nového GTA a potřetí vám nabízíme také návod, který vám pomůže v případě, že nevíte, jak si poradit s některou z misí.

V prvním díle návodu jste se mohli dozvědět obecné tipy pro hraní a prošli jsme si úkoly v úvodním městě státu San Andreas, Los Santos, v druhém díle jsme se pak vyhrabali s venkovského exilu a začali gangsterskou kariéru v San Fierru, kterou jsme v minulém třetím díle dovedli k úspěšnému konci a vydali se do Las Venturas. Tam chvíli naše putování přerušíme a ještě předtím, než přineseme 4.díl regulérního návodu, budeme se věnovat řešení vedlejších misí. Ty jsou spojeny s nemovitostmi, které jsou potřebné pro dokončení hry na 100%.

San Fierro – Valet Parking – parkování aut

Po misi „555 WE TIP“ se vám odemknou „Valet Parking mise“ naproti největší budově v Downtownu v San Fierru.V těchto misích budete mít za úkol parkovat vozy bohatých lidí, kteří přijedou do luxusního hotelu. Abyste mohli začít hrát tyto mise, musíte mít na sobě „kurýrskou uniformu“, která se po misi „555 WE TIP“ bude nacházet ve vaší šatně (v sekci „special“, červenobílý komplet).

Misi započnete vkročením doprostřed červeného kruhu. Váš cíl je jednoduchý. Stoupněte si mezi ostatní kurýry a počkejte, až přijede auto označené modrou šipkou. Jakmile před vámi zastaví, začne se odpočítávat čas, rychle nasedněte (dříve než ostatní kurýři) a auto odvezte do podzemní garáže (stejně jako při misi „555 WE TIP“), kde ho zaparkujte ve vyznačeném červeném kruhu. Snažte se auto nepoškodit, ubývá vám tím čas rychleji. Když auto vůbec nepoškodíte, dostanete trochu času jako bonus navíc. Jakmile jste vůz zaparkovali, vystupte a utíkejte opět nahoru, kde čekejte na další auto. Dávejte si pozor, aby vám ostatní kurýři nesebrali vůz před nosem. Jakmile přijede další auto, opět ho odvezte dolů, a tak pokračujte, dokud neodvezete všech 25 vozů. Tato mise je velmi jednoduchá a nebude vám zřejmě dělat problémy.

Level 1: Zaparkujte 3 auta ve 2 minutách
Level 2: Zaparkujte 4 auta ve 2 minutách
Level 3: Zaparkujte 5 aut ve 2 minutách
Level 4: Zaparkujte 6 aut ve 2 minutách
Level 5: Zaparkujte 7 aut ve 2 minutách

Odměna: $1,000 Po splnění se hotel přidá mezi vaše nemovitosti a bude vám generovat částku 1000$

Countryside – Trucker Missions – mise s kamionem

Úkoly s kamiónem se vám odemknou po misi „Tanker Commander“ pro Catalinu. Naleznete je ve Flint Country označené ikonkou kamiónu. Váš úkol je jednoduchý, musíte doručit vždy zásilku na určité místo vyznačené na mapě. Tento na první pohled jednoduchý úkol se vám bude snažit překazit občasný časový limit, nebo pronásledování policií. Potěšit vás může to, že až na poslední misi jsou to úkoly docela jednoduché.

Největším problémem bude pro vás asi to, že se váš návěs, který musíte dovézt na místo určení se ve vyšších rychlostech při průjezdu zatáčkami, či když do vás narazí policejní vůz, odpojí a vám tak nezbývá nic jiného, než se k němu v jednominutovém limitu vrátit a opět ho nacouváním připnout, jinak mise končí neúspěchem. Pro dokončení několika posledních misí musíte mít odemčeno Las Venturas. Vždy před začátkem mise si prohlédněte, kam jedete a promyslete si ideální trasu (nejlépe bez ostrých zatáček a nebezpečných míst, jako jsou vodní plochy a úzké silnice).

Mise 1
Cíl: Zboží musí být doručeno rychle do Blueberry, centrální části San Andreas.
Odměna: $1,000

Tato mise je časově omezená, ale limit je vcelku luxusní, takže by vám neměl dělat vrásky. Ovládání kamiónu s tahačem vám může dělat z počátku trochu problémy (hlavně to, že si musíte najíždět do zatáček). Nemusíte se nějak přehnaně bát nárazu do aut, neboť váš kamión je jednoduše odhodí. Jakmile zaparkujte v červeném kruhu, mise úspěšně skončí.

Mise 2
Cíl: Zboží musí být doručeno bez poškození do Montgomery, východní části San Andreas.
Odměna: $1,500 (Mínus penalizace za poškození)

Tato mise není nijak časově omezena, ale dejte si pozor na poškození návěsu, neboť se vám za něj odečítají peníze. Pokud ukazatel poškození dosáhne maxima, mise bude neúspěšná. Jakmile zaparkujete v Montgomery uprostřed červeného kruhu, mise bude úspěšně ukončena.

Mise 3
Cíl: Ilegální zboží musí být doručeno do Ocean Docks, Los Santos
Odměna: $2,000

Tato mise není nijak časově omezena a ani se nemusíte bát nějakého toho nárazu (pozor, ale na kompletní zničení). Protože vezete ilegální zboží, budete mít tři hvězdičky (kterých se nejde zbavit) a policisté po vás půjdou, budou do vás bourat a snažit se vám odpojit návěs. Jejich neustálé útoky představují opravdu problém, protože když návěs ztratíte, musíte se pro něj pomalu a pracně vracet, a tehdy vás policisté mohou zatknout, či vám zničit vůz. Snažte se tedy dávat si stále na policii pozor, a pokud do vás začnou najíždět, nezatáčejte, a buď dupněte na brzdu, nebo přidejte plyn, ať útočníci buď svůj cíl přejedou, či jim ujedete. Dávejte si pozor, protože jedna z cest jevících se jako ideální je velmi zrádná kvůli tunelu, který je moc nízký a kamión jím neprojede. Misi ukončíte stejným způsobem jako minule.

Mise 4
Cíl: Zboží musí být doručeno rychle do Whetstone, jižní části San Andreas.
Odměna: $3,000

Tato mise je opět časově omezená a budete ji muset absolvovat docela rychle, ale pokud máte již zkušenosti s řízením kamiónu, nebude to zas tak hrozné. Jen odolejte vábení zkrátit si cestu přes trávu či mimo silnici. Většinou tam narazíte na kámen, či nějakou překážku, která vás rozhodí, odpojí přívěs, či při nejhorším převrhne. Misi opět ukončíte stejným způsobem jako minule.

Mise 5
Cíl: Křehké zboží musí být doručeno do Battery Point, San Fierro.
Odměna: $4,000

Tato mise není nijak časově omezena, ale dejte si pozor na poškození přívěsu, neboť se vám za něj odečítají peníze. Pokud ukazatel poškození dosáhne maxima, mise bude neúspěšná. Vydejte se po dálnici, kde si dejte pozor na občas „agresivně“ se chovající ostatní řidiče.

Mise 6
Cíl: Ilegální zboží musí být doručeno do Whetstone, jižní části San Andreas.
Odměna: $5,000

Tato mise není nijak časově omezena a ani se nemusíte bát nějakého toho nárazu (pozor, ale na kompletní zničení). Protože vezete ilegální zboží, budete mít tři hvězdičky (kterých se nejde zbavit) a policisté po vás půjdou, budou do vás bourat a snažit se vám odpojit návěs. Jejich neustálé útoky představují opravdu problém, protože když ztratíte návěs a musíte se pro něj pomalu vracet, tak vás policisté mohou zatknout, či vám zničit vůz. Snažte se tedy dávat si stále na policii pozor, a pokud do vás začnou najíždět, nezatáčejte, a buď dupněte na brzdu, nebo přidejte plyn, ať policisté buď svůj cíl přejedou, či jim ujedete.

Mise 7
Cíl: Zboží musí být doručeno rychle a bez poškození do Bayside Marina, severozápadní části San Andreas.
Odměna: $7,000 (Mínus penalizace za poškození)

Tato mise je na rozdíl od minulých nejenom časově omezená a ještě k tomu si musíte dát pozor na poškození přívěsu, neboť se vám za něj odečítají peníze. Pokud ukazatel poškození dosáhne maxima, mise bude neúspěšná. Musíte řídit rychle a opatrně, což vám může dělat problémy.

Mise 8
Cíl: Vysoce ilegální zboží musí být doručeno (někam) do Las Venturas
Odměna: $10,000

Tato mise sice není časově omezena, ale za celou dobu jejího trvání budete mít 4 hvězdičky. Sice můžete tuto misi jet, jak dlouho chcete, ale budou po vás střílet vrtulníky a policisté budou omlacovat svá auta o váš tanker a několik šílenců se vám bude snažit propíchnout pneumatiky, takže čím rychleji ji uděláte, tím je menší pravděpodobnost na zničení vašeho vozu. Zapomeňte na všechny rady, které jsem napsal. Jeďte na plný plyn a zkracujte si cestu, co to jde.

Zatáčky berte na plný plyn tak, že si do nich nadjedete (stejně jako si nadjíždí autobusy, nejlépe kloubové). Když musíte brzdit tak přerušovaně, ale raději nebrzděte vůbec. Druhá možnost je, že hned na začátku najedete na vlakovou trať a po ní dojedete až k cíli. Výhodu je, že tak setřesete na chvíli policii, ovšem cesta je docela dlouhá. Pokud se rozhodnete pro jízdu po kolejích, dejte si pozor na vlak, neboť stačí jeden náraz a můžete misi opakovat znovu.

Všechny kamionové mise jsou nyní dokončeny. RS Haul je nyní přidán mezi vaše nemovitosti a bude vám generovat částku 2000$.

Desert – kamenolom

Úkoly v kamenolomu se vám odemknou po misi „Explosive Situation“ pro „Wu Zi Mu“. Poznáte je podle ikonky buldozeru u lomu blízko Las Venturas. Zde vás čeká mnoho rozdílných misí, které prověří vaši zručnost a trpělivost.

Mise 1
Cíl: Použijte buldozer k vyčištění cesty, než dorazí další směna.
Odměna: $500

Cílem této velmi jednoduché mise je během časového limitu shodit ze srázu 7 červeně označených kamenů, čímž vyčistíte cestu pro příjezd další směny pracovníků. Naskočte do buldozeru a začněte odklízet kameny. Tato mise je velmi snadná, pokud překousnete dost „divné“ ovládání buldozeru, který je pomalý a dokáže se otočit na pětníku. Jakmile shodíte poslední kámen, mise bude úspěšná.

Mise 2
Cíl: Vaši rivalové z jiného dolu umístili uvnitř toho vašeho bomby. Použijte buldozer k přemístění bomb do bezpečné oblasti.
Odměna: $1,000

Opět je tu další časově omezená mise a tentokrát trochu obtížnější. Naskočte do buldozeru a pomocí radlice „odstrkejte“ barely s výbušninou na určené místo. To zní sice jednoduše, ale je to docela náročné, neboť se sud rád o radlici zasekne, či se někam odkutálí a rozhodně se mu nechce zůstat u buldozeru. Jakmile všechny barely dostrkáte na určená místa, vystupte a utíkejte pryč, neboť to bouchne…

Mise 3
Cíl: Útočníci prchají v dumperu. Použijte další dumper k jejich zničení dřív, než zmizí.
Odměna: $2,000

Další časově omezená mise, avšak je trochu jiná, než ty předchozí. Naskočte do obřího nákladního auta dumper vedle a rozjeďte se za prchajícími útočníky (červený bod na radaru). Máte samopal, kterým (jakmile se k němu přiblížíte) jej rozstřílíte, nebo jinak zničíte, ale dříve než vyprchá čas. Jakmile se vám to podaří, mise bude úspěšná. Srážky s ostatními vozy se nemusíte bát, neboť váš obří kolos na kolech je odhodí dál.

Mise 4
Cíl: Odstraňte těla útočníků naložená na náklaďáku dřív, než přijede policie.
Odměna: $3,000

Říká se, že změna je život, ale v tomto případě to asi neplatí. Opět další časově omezená mise. Naskočte na motorku a doskákejte k modrému bodu na mapě. Jakmile se tam dostanete, vlezte do nákladního vozu s mrtvolami na korbě a vydejte se k dalšímu bodu vyznačenému na mapě. Snažte se moc silně nezrychlovat, či nezpomalovat, neboť těla z nějakého prazvláštního důvodu vesele ignorují fyzikální zákony a občas sjedou, i když vám to připadá technicky nemožné a mise pak bude neúspěšná. Jeďte směrem k východu z lomu a těsně před ním pokračujte k ohni, kam těla vyložte.

Mise 5
Cíl: Náklaďák je naložen výbušninami a je třeba ho dopravit na letiště v poušti.
Odměna: $5,000

Opět další časově omezená mise, ve které převážíte výbušninu v sudech a ještě musíte jet velmi opatrně, aby žádný sud nespadl a nevybouchl. Odolejte pokušení vydat se mimo prašnou cestu, neboť je tam mnoho kamení, které můžete přehlédnout a po setkání s nimi většinou následuje výbuch. Po prašné cestě dojeďte na silnici, vydejte se přes koleje k letišti. Je to sice kousek, ale čilá a rychlá doprava řidičů „sebevrahů“ vám připraví nejeden krušný okamžik. Jakmile se dostanete na letištní dráhu, shoďte sudy do červeného kruhu a hra vám dá obrovský stunt bonus.

Mise 6
Cíl: Na železniční trati je mnoho výbušnin, vyčistěte trať pomocí buldozeru, než přijede vlak.
Odměna: $7,500

Naskočte do buldozeru a jeďte podle mapy ke kolejím, kde odsuňte všechny zelenou šipkou označené výbušniny pryč z kolejí, dokud šipka nezmizí (to je znamení, že je výbušnina bezpečně odstraněna). Docela jednoduchý úkol.

Mise 7
Cíl: Policista byl zavražděn. Odstraňte jeho tělo, než ostatní policisté něco zjistí.
Odměna: $10,000

Poslední mise a také ta nejtěžší. Opět máte docela brutální časový limit. Naskočte na motorku a co nejrychleji se dostaňte dolů k buldozeru. Teď nastane to horší. Musíte natlačit tělo a motorku do červeného kruhu. S motorkou to ještě jde (trochu radlici zvedněte), ale s tělem to je velmi náročné, radlici dejte co nejníže, avšak tělo rádo klouže pryč a zapadává do co nejhorších a nejnepřístupnějších míst. Snažte se tuto část udělat co nejrychleji. Jakmile je tělo i motorka v rudém kruhu naskočte na motorku a dojeďte k jeřábu.

Pomocí magnetu chyťte tělo (nezapomeňte, že můžete přepínat kamery pro bližší a podrobnější pohled) a motorku a dejte je na korbu nákladního vozu (snažte se moc nerozhoupat lano jeřábu). Jakmile se toto povede, naskočte do kabiny a vyjeďte z lomu (pozor ať tělo nespadne) a namiřte si to směrem k vodě, do níž tělo vyložte (dejte pozor, ať do vody nesjedete i s náklaďákem). Pokud tělo vypadne na zem a nesjede až do vody, můžete k němu hodit pár časovaných náloží a ty pak odpálit a výbuch při troše štěstí tělo dopraví až do vody.

Všechny mise v kamenolomu jsou nyní dokončeny. Kamenolom byl nyní přidán mezi vaše nemovitosti a bude vám generovat malou finanční částku. Obří náklaďák a buldozer jsou nyní k dispozici před lomem.

Tento návod byl původně publikován na domácí fanouškovské stránce GTASA.cz, které děkujeme za svolení k jeho přetisknutí.

Mise pro Zera (na mapě jako Z) – létání (autor: Frix)

Veškeré mise pro Zera jsou nepovinné, týkají se létání a doporučuji je plnit až po absolvování letecké školy.

Monster ($3000)
V první z nich se musíte pouze vypořádat se zdánlivě nekonečnými nálety nepřátelských modýlků, stačí je ničit z co největší vzdálenosti a máte vyhráno, pokud u mise tedy neusnete.

Supply Lines ($5000)
Dost možná nejhorší mise v GTA: SA, kterou ze srdce nenávidím a vy budete dost možná také. Ovládání letadel je tvrdé už samo o sobě, a co teprve modely! Naštěstí se jedná pouze o postranní záležitost, pokud vám tedy vytečou nervy, můžete ji v klidu přeskočit. Úkolem je zničit několik vozidel pomocí kulometu, přičemž jste limitováni benzínem, který dochází velice rychle. Klíčem k úspěchu je útok nejprve na vzdálená vozidla, která se drží aspoň zpočátku blízko u sebe, po těchto dvou se musíte postupně vracet a sejmout další tři. To už by neměl být takový problém a zbude ještě dost benzínu na návrat. Otázkou samozřejmě je, po jak dlouhé době budete schopni letadýlko rozumně ovládat, mně to trvalo bez nadsázky pár týdnů.

A New Model Army ($7000)
V této misi musíte pro změnu ovládat malou helikoptéru s magnetem, pomocí níž seberete bombu a hodíte ji na tři tanky poblíž. Poté je už jenom potřeba vypomoct Zerovi v jeho automobilové cestě posouváním příček a barelů v jeho cestě tak, aby se mohl pohybovat ve správném směru. Opět je zde časový limit, ale z trojice misí u Zera je rozhodně ta nejsnazší a také nejzábavnější. Po splnění bude Zerův obchod generovat $5000 každých 24 hodin.

Share and Enjoy:
 • Print
 • email
 • PDF
 • Add to favorites
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • Twitter

30 komentářů na “Řešení vedlejších misí”

 1. #1 JIRKA
  dne 27. 12. 2009 v 15.38

  chtěl bych se zeptat jestli neznáte nejaky fígl na tu misi, jak musíte jet s monster-truckem a za 6 minut sebrat všechny jackpointy

 2. #2 kunovka123
  dne 28. 12. 2009 v 16.47

  chci ho do počítače

 3. #3 sssssssssssssssssssssssssssssssssssss
  dne 30. 12. 2009 v 12.46

  jede to i na noteboky?asus?

 4. #4 ING270
  dne 4. 1. 2010 v 17.39

  hustý

 5. #5 Kolbys
  dne 10. 1. 2010 v 20.52

  Ahoj nevíte někdo kde můžu stáhnout aspoň demo Gta San Andreas ???
  Díky Kolbys

 6. #6 VOJTA
  dne 8. 3. 2010 v 13.48

  JAK SE ZVEDÁ KLÁDA PŘI MISI NEW MODEL ARMY U ZERA?????

 7. #7 lok
  dne 21. 3. 2010 v 11.54

  cus lidi potrebuju udelat jednu misi ale oni me tam hned zabijou tak mi pomocte jo tak cus lukyn

 8. #8 Tomáš Kašpárek
  dne 21. 3. 2010 v 14.47

  Chyttesimě poliši.

 9. #9 Tomáš Kašpárek
  dne 21. 3. 2010 v 14.50

  proč bych se měl řídit nějákýmy dopravnímy předpis!!!!!!!!!!

 10. #10 Tomáš Kašpárek
  dne 21. 3. 2010 v 14.52

  supr sant andreas

 11. #11 petr
  dne 24. 3. 2010 v 16.47

  čau fakt super stranka ..hele u zera prvni mise je air raid a u vas to odpovida monster nevim jestli ste se spletli nebo jestli je ta prvni povina … dik …zdravim

 12. #12 JMG
  dne 7. 4. 2010 v 18.10

  Ahoj GTA San Andreas je fakt hustá hra.

 13. #13 Lolly
  dne 29. 4. 2010 v 17.05

  MOC DÍK sem nevěděla že mise pro Zera sou nepoviný ale bylo mi divný že bych se bez nich dostala a poušť no teď bojuju s lítáním

 14. #14 killer
  dne 5. 5. 2010 v 15.30

  s tim monster truckem to udelej nejdriv jed ty jackpot a az budes mi kopec dej cheat ripazha (NA LETAJNI) a jen to vyjed pak je to jen na tobe ,2 moznost je dej ‘munasef’ adrenalin mode zpomaly hru a stihnes to s 2 min naskokem

 15. #15 killer
  dne 5. 5. 2010 v 15.32

  na tu jednu misi si dej cheat ‘baguvix’ nesmrtelnost ja hral bez cheatu do 3 mesta pak je to dost tezky

 16. #16 killer
  dne 5. 5. 2010 v 15.33

  tu kladu musis na ni pristat a pak na mysi levym tlacitkem zmacknout

 17. #17 killer
  dne 5. 5. 2010 v 15.35

  mïse supli lines je tezka ale ja ji udelal jen tak tak na 1x pokus jen sem bez benzinu dojet na tu strechu

 18. #18 killer
  dne 5. 5. 2010 v 15.37

  jde to i na notebooky

 19. #19 killer
  dne 5. 5. 2010 v 15.40

  zajimalo by me jestli vite co delat v misi dam a b… nasednete do letadla a musite doletet k prehrade a pak co

 20. #20 killer
  dne 5. 5. 2010 v 15.42

  kde mam najit auto co sem vlozil do gta san a. nikde ho nmuzu najit a instaloval sem to urcite auto

 21. #21 JMG
  dne 11. 5. 2010 v 13.42

  oznamuji že jsem mimi a hraju si s panama vodníma!?!

 22. #22 jirka trenz
  dne 6. 6. 2010 v 5.38

  ahoj lidi take hrajete gta san andreas

 23. #23 filip
  dne 7. 6. 2010 v 8.25

  nazdarek lidi nemate nekdo kod na titanik nebo kde ho tam najdu predem dekuji filip

 24. #24 jay-z
  dne 11. 8. 2010 v 13.39

  ahoj gta san andreas sem dohrál do konce a musim vam říct že je to těžka ale fakt super hra mohli bi ste mě poslat na email nějakí cheaty prosím vás.váš fanoušek jay-z

 25. #25 franta
  dne 27. 2. 2011 v 13.48

  cus lidi mam gta sa a nevim jak mam do nej natahnout obleceni prosim poradte frank

 26. #26 Carl Johnson
  dne 27. 3. 2011 v 20.11

  CS, nevite co vsechno budu mit z toho, kdyz presprejuji vsech 100/100 tagu v Los Santos?

404 Not Found

404 Not Found


nginx