404 Not Found

404 Not Found


nginx

Novinky, obrázky, videa…

Návod 2. díl

Představovat Grand Theft Auto: San Andreas by bylo mlácením prázdné slámy a to myslím nemáme ani my, ani vy zapotřebí, přejděme tedy rovnou k věci. Potřetí jsme vám jako první v ČR přinesli extrémně detailní recenzi nového GTA a potřetí vám nabízíme také návod, který vám pomůže v případě, že nevíte, jak si poradit s některou z misí. Stejně jako i návodu na Vice City bude celý text rozčleněn na díly podle osob, pro něž mise plníte a tím pádem také na mise hlavní a vedlejší. Oproti Vice City se většina postranních misí (těm se budeme věnovat na závěr) týká pozemků, přítelkyň atd., zatímco běžné mise, zadávané specifickým člověkem, jsou v drtivé většině případů povinné. Většinou se ale nemusíte držet pořadí misí tak, jak budou vypsány v návodu a pokud máte s nějakou zrovna potíže, není nic snazšího, než se prostě nejprve mrknout na misi pro jinou osobu a pokračovat tou. Mimochodem, obrázky u návodu mají pouze ilustrační charakter.

V prvním díle návodu jste se mohli dozvědět obecné tipy pro hraní a prošli jsme si úkoly v úvodním městě státu San Andreas, Los Santos. Nyní se přesouváme na venkov a následně do San Fierra, které vám zabere o něco déle. Častokrát se v této části setkáte s tím, že se mise pro jednu osobu zpřístupní až poté, co splníte úkol pro někoho jiného – není tedy nic snazšího, než se podívat, kdo je zrovna přístupný a poté se vrátit k již rozpracované linii úkolů.

VENKOV

Mise pro Tenpennyho (na mapě jako G)

Badlands (mise pro Catalinu)
Po vysilující jízdě do Angel Pine se musíte vydat zabít svědka, který ohrožuje Tenpennyho bezpečnost. Před tím, než se vydáte zneškodnit onoho nebožáka se rozhodně vybavte v Ammu-Nation, nemáte u sebe vůbec nic. Vyjeďte na vrchol kopce, kde je ve srubu držen svědek a okolo se procházejí čtyři FBI agenti, kteří vám dovedou znepříjemnit život na mnoho způsobů a držte se proto pokud možno v uctivém odstupu od nich. Ideální cestou k získání fotky, kterou Tenpenny chce coby důkaz vašeho úspěchu, je pomalý postup směrem ke srubu, plížení a totální tichost. Uvnitř srubu zabijte svědka, skočte zpět do auta nebo motorky a zdrhejte co nejrychleji, nezapomeňte však na onu fotku.


Mise pro Catalinu (na mapě jako C nebo znak dolaru)

Tanker Commander ($5000, možnost dělat mise s kamionem)
Hmm, není vám Catalina nějaká povědomá? No nic, zatím to nechejme být, času dost. Dojeďte do Angel Pine a zaparkujte u benzinky, kterou se Catalina pokusí poněkud neobratně vykrást. Vstupte do tahače a pomalu zacouvejte k tankeru s benzinem, čímž pádem se loupež opět stává úspěšnou. Pumpaři vás nyní budou za doprovodu komediálních hlášek honit, ovšem pozor na kontakt s nimi, zničit tanker je velice snadné. Osobně jsem jednoduše dojel až na místo určení, je ovšem možné i střílet z okna a zničit auto pronásledovatelů, záleží asi čistě na vaší schopnosti jezdit bez ničení auta.

Local Liquor Store ($1000)
Celkem dost otravná mise i kvůli neustálému Catalininu řvaní za jízdy. Je třeba dohnat tři lupiče na čtyřkolkách a sebrat jim peníze, to se ovšem lehce řekne a hůře udělá. Doporučuji se jich nejdříve zbavit a kufříky s penězi sebrat až nakonec, nic vám neuteče a Catalina je schopná nepřátele zabít, pokud dojedete dostatečně blízko.

Against All Odds ($2000)
Po krátkém úvodu musíte otevřít nejprve dveře a poté i sejf pomocí dálkově odpalovaných bomb, každou z nich hoďte co nejblíže, utečte a odpalte. Zbytek mise je poměrně dost snadný, stačí sebrat peníze, dojet velice rychle k nejbližšímu Pay’n’Spray, zbavit se tím čtyř hvězdiček na měrce hledanosti a dojet zpátky ke skrýši.

Small Town Bank ($10 000)
Vykrádání banky s Catalinou není legrace a počáteční minihra s hlídáním rukojmí je spíše jen takové škádlení vašich nervů – neexistuje jediný případ, kdy by šli skutečně uhlídat postupným mířením, jednoduše je pozabíjejte, vyberte peníze z bankomatů a vydejte se spolu s Catalinou ven zadním vchodem. Puškou nebo brokovnicí jí pomáhejte pobíjet policisty na zemi i na střechách a po krátké chvíli je třeba absolvovat honičku na motorkách. Budou vás honit dva policisti, ale není třeba se nervovat, oba se postupně sami vyřadí z boje, takže se jen držte v pořádku na motorce. Na konci je třeba Catalinu osvobodit z policejního obklíčení, což není zrovna legrace, nepřátelé mají velkou přesilu. Naberte k sobě Catalinu co nejrychleji na motorku a zmizte zpátky do úkrytu.

Mise pro The Truth (na mapě jako TT)

Body Harvest (respekt)
Po skutečně úžasném uvedení do děje, dá-li se tomu tak vůbec říkat, je třeba se vypravit do kempu Survivalistů a splnit Truthovo přání, mimochodem, dabuje ho známý herec Peter Fonda. Pobijte na místě opozici, ukradněte kýžený kombajn a vydejte se zpět na silnici. Bude na vás útočit opravdu dost nepřátel, ale většinu z nich stačí prostě a jednoduše přejet kombajnem, vydrží toho hodně – kombajn, nepřátelé nikoliv. Venku na vás ještě zaútočí maník s puškou, kterého doporučuji pro jistotu zabít osobně, je celkem nebezpečný. Poté se jen stačí vrátit na Truthovu farmu dole pod skálou.

Mise Cesara Vialpanda – pokračování (na mapě jako CV)

King in Exile (zbytek misí pro Catalinu)
Nic víc, než jedna cutscéna, kterou však musíte absolvovat, abyste se konečně mohli dostat z Angel Pine.

Wu Zi Mu ($5000)
Cesar vás coby protřelého závodníka pozve na ilegální závody ve vesnickém prostředí. Setkáte se tu poprvé s asijským gangsterem Wu Zi Mu, který bude později hrát v příběhu hodně podstatnou roli a kterého si prostě nejde nezamilovat. Sežeňte si pokud možno ještě před začátkem jízdy nějaké solidně rychlé auto a vyhrajte závod stejným způsobem, jako všude jinde v San Andreas – klíčem je uvolněná, nepříliš riskantní jízda, protože jedna chyba se může vymstít mnohem horším způsobem než jedna dvě vteřiny ztracené opatrnou jízdou. Hlavně pozor, abyste nespadli do řeky nebo nezdemolovali auto.

Farewell, My Love… (garáž v San Fierru)
Wu Zi Mu vám sice dá coby výhru svoje auto, nicméně Catalina si našla nového milence a pokud jste hráli GTA III, není už myslím co dodávat. Jako poslední rozloučení vás vyzve k závodu, takže je třeba si tutéž cestu, jako minule projet pozpátku. Jízda v novém rychlém autě je bezproblémová, akorát musíte dávat pozor na zatáčky, volant je dost citlivý. Konečně se také začíná otevírat cesta z venkova do dalšího města.

Mise pro The Truth – pokračování (na mapě jako TT)

Are You Going to San Fierro? (respekt)
Truth konečně vyprodukoval dostatek drog na to, aby s nimi Tenpenny mohl poslat vybranou volavku za mříže a vaším úkolem je samozřejmě jejich vyzvednutí. Policie si ovšem shodou divných náhod vybrala Truthovu farmu jako místo k prohledání a tak je třeba během pěti minut vyhladit plamenometem veškerou úrodu konopí na záhoncích. Není to nic těžkého, jen pozor, abyste žádnou rostlinu nevynechali, jsou zvýrazněné na radaru. Při úniku z farmy musíte ještě Truthovi pomoci s policií, naštěstí má Truth opět jakoby náhodou v kapse bazuku, se kterou je devastace policejní helikoptéry hračka. Nakonec zajeďte poprvé do San Fierra a užijte si pohled na svůj nový domov, tedy spíše garáž.

SAN FIERRO

Mise pro Carla Johnsona (na mapě jako CJ)

Wear Flowers in Your Hair (bez odměny)
Garáž v San Fierru je stará, zrezivělá a naprosto nepoužitelná, vaše sestra, Cesar a Truth ovšem přidají ruku k dílu a brzy by se mohly věci pohnout k lepšímu. Staří známi z Vice City, Jethro a Dwayne, pracují nyní jako automechanici v San Fierru a musíte je spolu s Truthem sehnat pro svůj podnik, jako první však jeďte k nemocnici. Nakonec ještě vyzvedněte u policejní stanice počítačového odborníka Zera, pro kterého budete moct později splnit několik výrazně nepovedených postranních misí.

555 We Tip (mise coby autoposlíček u hotelu, uniforma v šatníku)
Konečně dojde na zničení otravného drogového slídila, který dělá Tenpennyho a tím pádem i váš život o hodně těžší. Dojeďte k hotelu a zabijte dole na parkovišti jednoho z poslíčku, seberte jeho uniformu a peníze, načež se vraťte zpět na povrch a vyčkejte, než přijede v autě váš cíl. Máte nyní přesně dvě minuty na to, abyste zajeli do garáže, nastražili do auta drogy a zajeli zpátky k hotelu, takže to vezměte pěkně svižně, ale pozor na poškození vozu. Zvláště pak na cestě mezi garáží a hotelem, pokud auto byť jen trochu poškodíte, musíte jej nechat opravit, čímž víceméně stoprocentně zkazíte misi. Zaparkujte auto před hotelem na vyznačeném místě, vychutnejte si animaci a mise je splněna.

Deconstruction (otevře se autoškola)
Za garáží vám kdosi staví novou budovu a stavební dělníci pohvizdovali na CJovu sestru, což naštvalo ji, CJe a samozřejmě Cesara. Je čas na pořádnou odplatu a opět jednu z hravě brutálních misí. Zaberete na stavbě jeden z buldozerů a zničte vyznačené budovy na mapce, přičemž je čas od času třeba dávat pozor na dělníky okolo a hlavně netrefte některý z barelů s hořlavinou. Pokud na vás bude útočit někdo v buldozeru, jednoduše vystupte a zabijte řidiče, ať se s ním nemusíte dále obtěžovat. Na konci je třeba svrhnout mobilní záchodek s vedoucím stavby do díry, ukrást vůz s betonem a, jak jinak, díru zasypat. Poetické, že?

Mise pro Cesara Vialpanda – pokračování (na mapě jako CV)

Photo Opportunity (respekt)
Sejděte se s Cesarem a jeďte znovu do Angel Pine, kde musíte vylézt na střechu budovy, před kterou parkujete. Odsud budete muset vyfotit čtyři drogové mafiány, kteří budou vcházet do budovy, takže hlavně pozor na zoom a zabírejte celé jejich tělo. Jednoho z nich rozhodně poznáte, zatímco tři další se odhalí již za krátkou chvíli. Konec fotografování značí i konec mise.

Jizzy ($3000, respekt)
Po setkání s Wooziem zjistíte, že jedním z vyfocených lidí je Jizzy, jeden z velkých pasáků v okolí San Fierra. Zajeďte za Jizzym, který je na mapě jako modrá tečka a domluvíte si první misi. Zaprvé je třeba v „pimp mobile“ dovést děvku na místo určení, poté během dvou minut dojet k a zabít jednoho z Jizzyho soků a poté musíte osvobodit jednu z Jizzyho zaměstnankyň u mostu kde na ní opět útočí nějací nepřátelé. Poslední část je nejhorší, musíte totiž zabít právě tu děvku, kterou jste na začátku odváželi k hotelu. Je třeba zničit limuzínu, ve které jede a spolu s tím i tmavou dodávku plnou ozbrojených bodyguardů.

Zatímco dodávka je poměrně snadné sousto, limuzína si žádá o mnoho více pozornosti a proto doporučuji se jí věnovat jako první. Vyřadit dlouhou a celkem stabilní limuzínu z rovné dráhy jízdy je celkem obtížné, nicméně zkusit to můžete, váš vůz totiž bohužel nejede nikterak rychle. Pokud se vám povede nabrat rychlost a limuzínu doženete, držte se v linii vedle řidiče a střílejte, po chvíli začne auto hořet a máte po starostech.

Mise pro Jizzyho (na mapě jako modrá značka)

T-Bone Mendez ($5000, respekt)
Někdo krade Jizzyho drogy a vy je musíte vypátrat. Když dojedete k vyznačenému místu, ukáže se, že zloději jsou už na útěku a tak je třeba je dohonit. Sedněte na motorku, která je pro tento úkol jako stvořená a dohoňte postupně všechny čtyři cíle, po jejich smrti nezapomeňte sebrat ještě balíčky s drogou. Je sice trochu paradoxní, že vlastně celou dobu hrajete i na druhou stranu, nicméně úkol je úkol. Nakonec dojeďte zpátky k Jizzymu.

Mike Toreno ($7000, respekt)
Tentokrát už zloději kradou rovnou celé náklaďáky s drogami, nicméně spolupracovník Jizzyho a T-Bona, Mike Toreno, zůstal v jednom z nich a tak je šance dostat se k cíli a zničit nepřátele. Musíte sledovat stopy, které za sebou Mike zanechává pomocí mobilního telefonu, který však během pěti minut ztratí signál a tak je třeba jezdit mezi body na mapě opravdu hodně rychle. Dívejte se průběžně do mapy, opatrnost tu rozhodně není na škodu.

Jakmile se dostanete na letiště, musíte najít Mikovu skutečnou pozici, takže si zahrajte variaci klasického samá voda/přihořívá/hoří a když se dostanete až k cílovému náklaďáku, pobijte veškeré nepřátele na scéně. Zničte auto střelbou do nádrže a odvezte Torena s T-Bonem z letiště. To ovšem nebude až tak snadná záležitost, jelikož jsou vám policisti v patách a tak zajeďte podle mapy k nejbližšímu Pay’n’Spray, do té doby se budete potýkat se třemi hvězdičkami. Konec mise je u Jizzyho.

Outrider ($9000, respekt)
Po skutečně vřelém uvítání na začátku od Torena s T-Bonem budete mít nový úkol, kterým je ochrana zásilky s drogami na cestě městem, kde se bude vyskytovat několik zátarasů, které by mohly zkomplikovat cestu k cíli. U dodávky je sniperka, bazuka a motorka, kterou doporučuji rozhodně pro tuto misi použít, skvěle se s ní manipuluje. Postupně objeďte a zlikvidujte všechny zátarasy, jak vás k nim budou vést body na mapě, platí v zásadě jen několik obecných pravidel.

Ze začátku jednou nebo dvěma raketami zlikvidujte nepřátele na zemi a jejich auta, zbytek pak dobijte sniperkou a za žádnou cenu se nezdržujte, jinak bude dodávka zničena – je sice totálně nelogické, že na vás nepočká, ale to by potom už nebyla počítačová hra. Pozor, několik nepřátel bude čekat v oknech a dalších vyvýšených pozicích, mají silné pušky a hlavně se dají přehlédnout. Na konci musíte už jen doprovodit dodávku k cíli.

Mise pro Tenpennyho – pokračování (na mapě jako G)

Snail Trail (bez odměny)
Tenpenny opět na scéně s misí, která vám znepříjemní život a nic za její splnění nedostanete, ale co se dá dělat. Je třeba zabít novináře, který brzy publikuje reportáž o Tenpennyho praktikách a dnes se má setkat v Los Santos s jedním ze svých kontaktů. Seberte sniperku, kterou pro vás Tenpenny připravil přímo za vaší garáži v důvěrně známé stavební oblasti a vydejte se na nádraží. Reportér už bohužel nasedl do vlaku a tak je třeba ho sledovat – rozhodně pro tento účel použijte rychlou motorku, jedna z nich stojí přímo venku před nádražím. Držte se blízko za vlakem, dávejte pozor v tunelech a venku pak na vlaky jedoucí v protisměru.

V Los Santos nečekejte, až reportér vyleze z vlaku, ale rovnou vyběhněte ven a počkejte opodál, nesmíte vzbudit podezření pohybem v jeho blízkosti. Když nasedne reportér do taxíku, sledujte je v uctivé vzdálenosti až na molo, kde zaparkujte v dobré vzdálenosti a oba je sniperkou zastřelte. Upřímně řečeno mi tato mise lezla hodně na nervy, po extrémně dlouhé jízdě do Los Santos můžete lehce skončit u nutného opakování kvůli příliš malé vzdálenosti v momentě, kdy novinář nasedne do taxíku.

Příběh se prohlubuje a mise v San Fierru se přehouply do druhé poloviny, na jejich dokončení a začátek konce v Las Venturas si však budete muset počkat do vydání příštího dílu návodu za týden. Za pár rad při psaní návodu děkujeme GameFaqs.
Zdroj: Tiscali Games

Share and Enjoy:
 • Print
 • email
 • PDF
 • Add to favorites
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • Twitter

20 komentářů na “Návod 2. díl”

 1. #1 Zdeněk
  dne 25. 12. 2009 v 20.00

  Mě se stala taková záhada v Los Santos jel sem autem Admiral nikde jsem nenaboural nikdo domě nevrazil měse najednou vypli světla a viděl sem asi 4 malé černé mužíčky.Lokace:Mulholland vyšli od jedné vily a hýbali vozem po 5 minutách odešli pronásledoval sem je a pak se zpadl do díry najednou.Zlatej jatckpack.

 2. #2 Zdeněk
  dne 27. 12. 2009 v 10.03

  Potřebuju pomoc s jenou misou Against All Odds co mám udělat aby se mipřehodila bomba na dálkový odpalovací ovladač.

 3. #3 filip
  dne 27. 1. 2010 v 16.52

  ja chci hrat. prosim pustte me.A jak se mam prihlasit.

 4. #4 filip
  dne 27. 1. 2010 v 16.54

  tadle hra je nejlepsi. chtel bych ji hrat protoze mne to bavi.

 5. #5 pavel
  dne 26. 3. 2010 v 19.38

  jak otevřu kufr

 6. #6 lopiku121
  dne 16. 5. 2010 v 8.45

  v misi mike toreno kde je veskutecno sti mike

 7. #7 Ales
  dne 5. 6. 2010 v 21.38

  jak nastavym vlastni radio v aute?
  na GTA san andreas…

 8. #8 Petr
  dne 2. 7. 2010 v 11.09

  Jak otevřu u auta kufr,kapotu a dveře????????????????????????????

 9. #9 Petr
  dne 2. 7. 2010 v 11.13

  Potřebuju cheat na velká kola u aut posli mi prosím ten cheat. Dík

 10. #10 Nicole8
  dne 5. 7. 2010 v 19.29

  tuhle hru sem hrala jen jednou a bavila me ale ted uz mi nejde naistalovat je to skoda protoze me to vazne bavilo no :-)

 11. #11 Kuba
  dne 7. 7. 2010 v 20.15

  Proradím všem.totiž že sem to dal

 12. #12 jjaann
  dne 2. 8. 2010 v 14.10

  tahle hra je docela ok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 13. #13 viktor010
  dne 11. 8. 2010 v 8.14

  jojo gta je dobra hra akort cheaty sou dobri

404 Not Found

404 Not Found


nginx