404 Not Found

404 Not Found


nginx

Novinky, obrázky, videa…

GTA SAN ANDREAS

Grand Theft Auto. Jak to zní? Nechte si ta tři slova proplouvat ušima a přidejte k nim San Andreas. Lepší, ne? Konečně jsme se dočkali a po spoustě neuvěřitelných slibů a tisíci a jednom screenshotu dorazil malý bráška GTA velikánů na naše monitory. I když označení „malý“ je všechno, jen ne pasující na San Andreas (SA). Od svého prvního dílu (tedy roku 1997) vyvolávají tato tři písmena, sejdou-li se pospolu, u hráčů podivné chvění, mnohdy i rudý závoj před očima a podobné symptomy. Není divu. Málokterá herní série si dokázala udržet tak neskutečně vysokou úrovň? ve všech dílech.

GTA se stalo legendou. Ať už jste trávili moře času nad dvěma rozměry prvního dílu a jeho přídavku London, nad druhým dílem plným gangsterského soupeření, nebo nejen po vizuální stránce úchvatnými osmdesátými lety ala Vice City, vždy jste se parádně bavili. Právě Vice City skoncovalo se známým Liberty City a přeneslo hru do úplně nového prostředí, podobně, jako teď činí San Andreas.

Hej, kámo, víš, on je fakt mazec konečně slyšet bráchu. Zvlášť kdyžs před pěti rokama vypadnul ze zaflusanýho ghetta plnýho vyhulenejch negrů a zkorumpovanejch fízlů. Jenže dyž se ti bráška ozve, páč někdo sejmul tvou máti, grázlové vodvedle se všude roztahujou a prodávaj děckám svůj hnusnej crack a navíc je rodinka našich černejch bráchů docela v háji, tak to je dost opruz. No nic – zabalil sem to v Liberty a šněruju to zpátky do Los Santos – pěkně praštěnej název pro tak šílený město. Na uvítanou mě hned sbalí profláklá dvojka chlupatejch: Tenpennyho i Polaskiho sem poslal do háje a možná ještě dál a domů dojel bez svýho kufru a na jakymsi rozpadlym kole. Začínaj těžký časy.

Žádné budování drogového impéria, žádná pohoda osmdesátých let. San Andreas vás přenese do začátku devadesátých let v imaginárním státu USA, po němž se celá hra jmenuje. A hned první ze tří měst vám ukáže obě tváře Ameriky. Los Santos připomíná Los Angeles každým coulem – přecpané ulice v nablýskaném centru, honosné vily bohatých a slavných na pláži či kopci nad městem (s příznačnými obrovskými písmeny hlásajícími „Vinewood“) ostře kontrastují s periferií plnou zevlujících černochů a levných holek, kam se policisté odváží jen ve vrtulníku, a to už musí jít o hodně. Hádejte, která část města se stane vaším domovem.

San Andreas je černá hra, s čímž se možná někteří z vás budou muset nejdřív srovnat; mně si ale pohled na periferii amerických velkoměst získal takřka okamžitě. S tímto souvisí i hlavní hrdina – seznamte se. Jste Carl Johnson, většina lidí vám říká CJ. A po vašem návratu není moc těch, kteří by vás oslovili rádi. Všichni jsou podráždění, aspoň všichni ti, co jsou ještě na živu. Během vaší nepřítomnosti se toho stalo hodně a jen málo z toho je pozitivního. Na začátku se vám tedy naskýtá obraz rozpadlých zákonů, nevyřešená otázka smrti vaší matky, nepřátelství silných gangů kolem a lineární, přesto až neuvěřitelně poutavé vlákno příběhu se pomalounku může začít rozplétat.

Několik věrných vám zůstalo, a tak máte do začátku aspoň nějaké zázemí. Roztomilý domeček s garáží v tichém koutku města má něco do sebe, stejně jako příjemné náměstí před ním. Přesně to je místo, kam se unaveni po každé misi vrátíte uschovat nový přírůstek do vozového parku a na pár hodin v klidu spočinout. Po určitou část hry to také budou vaši přátelé ze sousedství, kdo vám bude zadávat nejrůznější úkoly. Legrácky na rozehřátí, jež vás nenásilně seznámí se všemi záludnostmi ovládání, plynule přejdou do příběhovějších misí, přičemž se ani na chvíli neobjeví náznaky něčeho, jako je nuda.

Nejsou to těžký časy. Sou to podělaně těžký časy. Negři mně už ani nevěří, že sem namakanej šofér. Že umim držet kvér. Že zvládnu pohodovou čórku. Ale sou to bráchové a já sem doma a není mi zatraceně jedno, jak to tady šecko skončí, takže co bych pro ně neufachčil. Klidně je hodím na pořádnýho burgera, dohlídnu na Smokyho ségru, vyzvednu Jeffersona (teda sorry – on je teď drsnej gangsta OG Loc) z lapáku – whatever. Ale jak jsme postříleli pár těch zhulenejch chcípáků vod Ballas, tak začalo vo něco jít. Teď abych si dával majzla i dyž valim do posilky nebo do baru na jedno… dvě, tři. Ale to je fuk. Umim se o sebe postarat a od tý doby, co mám na sobě naše rodinný zelený hadry všickni ví, kdo je to CJ a že neni žádný tupý černý vořezávátko.

Do hry přibylo nemálo statistik, až na moment znejistíte, jestli pořád hrajete GTA nebo nějaké RPG jím inspirované. Jednu položku si probereme už teď, protože s misemi úzce souvisí. Jak už tušíte, jedná se o respekt (nebo resketp? :-)). Pomalounku se plnící ukazatel se pohne takřka po každém splnění příběhového úkolu, ale nejen oddaností ke ghettu živ je CJ. Jakmile se pořádně obléknete (nejlépe do barvy příslušné vaší rodině), necháte si udělat švihácký účes nebo třeba silácké tetování, pohne to nejen s vaším sexappealem (přeci nebudete v ghettu věčně sami), ale také si vás lide začnou více vážit.

Mise jsou nádhernou směsicí všeho, co patří ke GTA a gangsterskému životu obecně. Dočkáte se adrenalinových honiček v srdci velkoměsta, šílených závodů na kopcovitém venkově, tvrdých rvaček a přestřelek, tichých krádeží v budovách… Ani na chvíli nebudete mít pocit, že děláte něco zbytečného, nebo že se snad něco opakuje. Chlapíci z Rockstaru si na nás nachystali brilantní zábavný mix v rytmu toho, co známe a co už tak dobře fungovalo dřív, přičemž se jim třeba oproti Vice City podařila o něco více vyvážit obtížnost. Během toho všeho se vám ve výborně nastříhaných in-game filmečcích odehrává poutavý příběh, jenž rozhodně není tak přímočarý, jak by se na první pohled mohlo zdát – ale už pšššt, nebo prozradím něco, co bych neměl.

Pokud byste čekali, že snad nové GTA vyrukuje jen z brilantními misemi, měli byste pravdu ani ne z desetiny. Popravdě se věci mají tak, že pokud nechcete, tak dlouhé hodiny na mise ani nesáhnete. Ne nadarmo se vám celý stát San Andreas odemkne relativně nedlouho po začátku hraní, a vy tak budete mít možnost dělat v neomezené míře cokoli, co vám hra umožní. A není toho málo. Když už jsem nakousl třeba sexappeal, dojíme ho celý. Nechcete být ve hře sami? Stačí se seznámit s dívkou, odvézt ji do pěkné restaurace či třeba na diskotéku a když to dobře půjde… Je to jen malý důkaz toho, jakou volnost vám hra chce dát. A nezůstane to jen u toho.

Je mi pěkně blbě. Sem věděl, že sem si ten blbej super big meat burger nebo co neměl dávat. Břicho mám teď jak přefouklej basketballák a cejtim se, že bych nedoběh ani se vy… natož jinam. Takle to dál nepude. Smoke věděl, proč mě posílal do tý posilky za rohem. Pudu tam pořádně zamakat a pak si konečně budu moct koupit to supr tílko, co maj dole v kaufu, páč už nebudu vypadat, že nezvednu ani párátko, natož kudlu. Jo jo, dostanu se do formy a pak na někoho bafnu a se hned podělá a ani ho nebudu muset bacit, abych se dostal ke klíčkům vod jeho káry. A budu žrat jak králík ty zeleninový sajrajty, abych mohl balit kočky z takovýho toho vozítka s uřízlou střechou, místo abych hubnul na BMXku. Což mi připomíná, že jsem na vrakáču zahlíd docela zánovní motorofku.

O Carla se budete muset náležitě starat. Dohlédnout, kolik má svalů, jak je na tom s fyzičkou, jestli se nepřejídá a netloustne, ale také jestli nehladoví. Sem tam si zajít zaběhat nebo zajezdit na kole, aby se vám zvýšila výdrž (neboli maximální počet hit pointů) a zaplavat pro větší objem plic. Vylekal jsem vás? To je dobře, protože se na všechno z toho můžete skoro vykašlat. Je pravda, že některé mise možná nepůjdou splnit, dokud si některou vlastnost trošku nenatrénujete, ale celkově je jen na vás, jestli váš CJ bude holohlavý zabiják v maskáčích nebo obtloustlý punker v umaštěném triku. Správně jste tedy pochopili, že ukazatelé „muscles“ a „fat“ budou na modelu postavy náležitě znát, za což náleží Rockstaru obrovský díl – pocit, že hrajete za nějakou konkrétní postavu, je tak mnohem lepší.

Podobně se zlepšuje vaše umění řídit nejrůznější dopravní prostředky od nevinně vypadajícího bicyklu až po všechno, co létá a nemá peří. Ať už se vaším vyvoleným prostředkem stane cokoli, postupně stejně budete potřebovat vše, takže se trocha tréninku jistě hodí. S každým kouskem skillu se trošku uklidní ovládání a vy rázem zjistíte, že vybrat pravoúhlou zatáčku v plné rychlosti přes ruční brzdu není až tak nereálné, jak se zprvu zdálo být. A aby byla větší legrace, autoři si pro vás nachystali i řidičskou či leteckou školu, popřípadě speciální závody kol, čtyřkolek a podobných vozítek. Jako kvalitní tlumič na překrásné pistoli je tu pak možnost skočit si s padákem z největšího mrakodrapu v okolí. Věřte, že je to zážitek vskutku úchvatný.

A když už jsem u toho vylepšování, neměl bych opomenout ani vaše umění zacházet se zbraněmi. Ty jsou rozděleny na několik typů jako zbraně na blízko, pistole, automaty, pušky, brokovnice, těžké zbraně… Od každé skupiny můžete mít u sebe v jednu chvíli jen jeden kousek a občas je potřeba vybrat ten správný (třeba katana bude lepší než tágo a podobně :-). Zde se však je potřeba nenechat zmýlit počáteční úrovní schopnosti ovládat zbraně „poor“. CJ přeci jenom už má něco za sebou, a tak se na jeho schopnosti něco trefit můžete poměrně spolehnout. Nicméně pozdější možnost mířit při pohybu, či trošku zklidnit rozptyl zaměřovacího kříže jistě stojí za to. Každopádně právě zde se projevuje jedna z výhod PC oproti konzolím – míření myší nejednou oceníte.

Fakticky nemám ale vůbec dobrou náladu, né? Nejdřív mě jakejsi vidlák obere o padesát babek v kulečníku. Tak jdu do klubu na pifko a třeba klofnout ňákou tu babu a dyž zrovna trsám jak ten ulízanej týpek v Hříšnym tanci, tak si šlápnu na tkaničku a máznu sebou uprostřed dydžiny. Tak vylezu ven a vidim frajera na napráskanym chopperu – tak mu jednu mlácnu až se vykotí, sbalim mašinu – no a nejedou zrovna kolem fízlové? Jsem jim teda ujel jako, ale fakt tyjo to je den. Kašlu už na to. Zajdu si na rampu zaskákat na kole a v noci sbalim někde ňákou dodávku a mrknu někam do vilky, co tam ti pracháči maj. A estli se nekdo zbudí tak mu jednu vysolim, že si nevzpomene, jakej xicht je na pětikilu.

Share and Enjoy:
 • Print
 • email
 • PDF
 • Add to favorites
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • Twitter

87 komentářů na “GTA SAN ANDREAS”

 1. #1 zanyna
  dne 26. 8. 2009 v 10.19

  jde to tady nekde stahnout to gta?Prosim odepiste na delfini236@seznam.cz

 2. #2 patrik
  dne 31. 8. 2009 v 16.11

  gta san andreas je úžasná hra.Ale mám dotaz jaký je kod na motorku.

 3. #3 kikina
  dne 2. 9. 2009 v 13.33

  Dost mě ta hra nalákala ale vždycky když jju instaluju nejde mi pak spustit….Poradíte co dělám špatně?Je to kopie a vadí to něčemu?!

 4. #4 juraj
  dne 9. 9. 2009 v 13.35

  jeslti kliknes na ikonu a nic se nestane, tak to musis smazat v dokumentech, ve slozce GTA San Andreas User Files soubor gta_sa.set a pak to pujde spustit.

 5. #5 tessík
  dne 12. 9. 2009 v 19.38

  ahojky…,mužu tu hru ted náko hrat napište mi jak na e-mail:smelacka@seznam.czděkuji tessík…!

 6. #6 tessík
  dne 12. 9. 2009 v 19.40

  AHOJKY….,JÁ SEM TESSÍK A CHTELA SEM SE ZEPTAT JESTLI JI NAKO MUŽU TU HRU HRAT TED HNED ODEPIŠTE MI NA E-MAIL:smelacka@seznam.cz

 7. #7 pompo
  dne 16. 9. 2009 v 20.36

  ja znam kod na motorku

 8. #8 Kejčej(Káťa)
  dne 21. 9. 2009 v 16.40

  na 4kolku je AKJJYGLC jinak na motorku snad ani neni…a já zas potřebuju vědět co má ráda ta první přítelkyně Denisa…:(:)dík za odpověd

 9. #9 Ladislav Šírlo
  dne 22. 9. 2009 v 22.59

  Poraďte mi někdo jak tam mam stáhnout noví auta děkuji

 10. #10 dominik dolak
  dne 10. 10. 2009 v 16.23

  kde najdu yetyho

 11. #11 saasuke
  dne 14. 10. 2009 v 10.32

  lidi nevite jestli se tady da hrat tu hru odmověstemi na email dkima@seznam.cz thak you

 12. #12 Filip
  dne 17. 10. 2009 v 8.06

  Ahoj , nevíte kód na supermana ?..Nebo na něaké dobré věci díky filip. Pište na usakbimbo@seznam.cz

 13. #13 filip
  dne 29. 10. 2009 v 9.54

  hfdkjtuikjlghkhjllh kgg hugid piuiuti úií ii ui i i n j jjgbjb jm j j jgj jj gj gj jg jg jgjgj j pište na usakbimbo@seznam.cz

 14. #14 dominik
  dne 31. 10. 2009 v 9.36

  mohl bych si někde stahnout gta san andreas???????????????

 15. #15 vašek
  dne 1. 11. 2009 v 14.12

  yetti je na mount chilladu teda aspon to všude píšou ale já ho tam nenašel tak GTA zdar!!!!!!!!!!!!!!!!

 16. #16 malejzabijak
  dne 1. 11. 2009 v 20.41

  nevite kde se da stahnout gta..?? san andreas..??

 17. #17 tom
  dne 2. 11. 2009 v 14.50

  pred chvili jsem tu hru dodelal

 18. #18 anca
  dne 6. 11. 2009 v 20.50

  lidi,nevite jak se stahuje gta?pls odepiste mi.

 19. #19 misulka
  dne 7. 11. 2009 v 9.11

  nevite,gde se da stahnout GTA San Andreas???prosim

 20. #20 tuc
  dne 7. 11. 2009 v 12.08

  jak mam stahovat

 21. #21 Daniel
  dne 8. 11. 2009 v 14.39

  potrebuji poradit s gta san andreas cheat na tachometr na vlak kdo ho ma prosim napiste dekuji

 22. #22 karel
  dne 8. 11. 2009 v 16.00

  cheat na tachometr neni.. musis si ho tam stahnout

 23. #23 honza
  dne 18. 11. 2009 v 19.23

  jak se do da hrat pls odpoveste

 24. #24 lukas
  dne 22. 11. 2009 v 10.26

  ja mam gta san andreas na ps2 a je to dobra hra ale nejde mi 1. balíček zbraní jestli ho mate tak mi ho poslete na lukaskurz@email.cz dik

 25. #25 CJ
  dne 22. 11. 2009 v 15.01

  ty vole to psaní CJ je nejlepší zvlaště to poslední tak mu takovou střihnu že si nevpomene jakej xicht je an pětikilu xDD ještě ted se tomu řehtám..

 26. #26 Václav Zejda
  dne 5. 12. 2009 v 18.54

  gta san andreas se da stahnout na ulož to.cz (jen pokud mas win rar)

 27. #27 kuba
  dne 7. 12. 2009 v 19.03

  jak se stahujou auta do hry

 28. #28 k2
  dne 9. 12. 2009 v 14.37

  zhdarec vsichni si stahnete gta san andreas multiplaier a zacnete parit na servru jakimkolov zdarec curaci:-)

 29. #29 siki
  dne 15. 12. 2009 v 18.43

  jak muzu zjistit kod na ps2 vrtulnik

 30. #30 siki
  dne 15. 12. 2009 v 18.46

  kdy to asi bude

 31. #31 siki
  dne 15. 12. 2009 v 18.55

  jak se muzu dostat do dalsiho mesta kdyz mi naskoci vzdyck 4 hvezdicky

 32. #32 siki
  dne 15. 12. 2009 v 18.58

  delejte nebo vam to zrusim ja toumim cely program jasne

 33. #33 jamal
  dne 18. 12. 2009 v 11.01

  kikina
  musiš to gta san andreas crcknout naintaluješ si gta… pak daš hoodlum s skoporuješto do program files gta san anadras a pak ho spustiš kdo chce poradit na 415287111@seznam.cz dík

 34. #34 jiris
  dne 20. 12. 2009 v 13.23

  kliknu na plaj tak se objevi Wrong disk nevite co stim napiste mi na wallli@seznam.cz.

 35. #35 lamy
  dne 22. 12. 2009 v 20.32

  chapejte kdyz chcete jit bez misí do jineho města dejte cheat „AEZAKMI“ tenhle cheat vam umozni jit do kazdeho mesta i bez misi :-) prosim tady mate radu :-)

 36. #36 tomas
  dne 24. 12. 2009 v 11.03

  nevím si rady s jednou misi. je to pod ukolem ,,W¨ začíná to když vlezu do budovy a on tam hraje plejko a pak mě to vyhodí ven a napíše že mám málo podvodní praxe nebo tak nějak. nevím si rady předem díky

 37. #37 markos
  dne 25. 12. 2009 v 16.13

  siki do dalšího města se nedostaneš bez hvezdiček jelikoš to nemáš otevřené. caw all

 38. #38 JIRKA
  dne 27. 12. 2009 v 16.11

  na vrtulník na playstation 2 :
  kolečko, křížek, L1, kolečko,kolečko,L1,kolečko,R1,R2,L2,L1,L1
  Do dalsího mesta se dostanes kdyz napíses:
  kolečko,doprava,kolečko,doprava,doleva,kostička,trojuhelnik,dolu.

 39. #39 jana
  dne 29. 12. 2009 v 18.44

  mela jsem gta dlouho jsem ho nehrala a zmizelo mi, ted jsem nasla cd a zkusila jsem to rozjet a nejde mi to. Co mám udělat pro to, aby jsem to spustila?

 40. #40 Brťas
  dne 30. 12. 2009 v 11.00

  Ahoj lidi stáhnul jsem si GTA:SA a byl tam aji hack tak jsem to všecko nainstaloval a hra mi nejde spustit. Celý se to vypne když se ukáže tan obrázek s těma kreslenýma lidma. Prej ňáka chyba jestli tu správu o těch chybách chci nebo nechci poslat. Nevíte co s tím? Pište na zi.tomino@email.cz Díky

 41. #41 Tomas
  dne 1. 1. 2010 v 16.33

  zdar mate nekdo kody??

 42. #42 bozka
  dne 2. 1. 2010 v 17.30

  co mam udelat abych se mohla dostat do jinyho mesta ?
  a kde si mam najit vsechny ty kody?napiste prosim

 43. #43 bozka
  dne 3. 1. 2010 v 11.15

  hej siki
  normalne si na net napis :gta san andreas cheaty
  a mas je tam a mas tam i kod na to aby te fislove nikdy nehledali

 44. #44 skrbik
  dne 13. 1. 2010 v 15.08

  já bych chtěl také hrát gta san andreas

 45. #45 skrbik
  dne 13. 1. 2010 v 15.09

  a nevím jak se tam registrovat

 46. #46 patrik
  dne 13. 1. 2010 v 16.48

  hele lidi potrebu ju pomoc potrebuju kod a bimne nehonili policie na playstation 2

 47. #47 MARTIN
  dne 13. 1. 2010 v 18.17

  JAK SE HRAJ

 48. #48 lukas
  dne 18. 1. 2010 v 16.53

  ahoj prosim nemuzu se dostat pres misi
  jeto jak mam najmout geng grove strit nejde mi najmout ten geng je to jak tam vsechno vsude hori atd. prosim porad te diky lukas

 49. #49 nana
  dne 22. 1. 2010 v 14.34

  jaký jsou do toho cheaty

 50. #50 denis
  dne 22. 1. 2010 v 17.32

  vymyslete nějáké těšší gta

 51. #51 michal knop
  dne 22. 1. 2010 v 17.34

  denis má pravdu

 52. #52 Fanda Kopenec
  dne 24. 1. 2010 v 17.31

  Ahoj ja vim na ty kody stranku
  stranka na kody:cheaty na gta san andreas

  ….Ahoj Fanda

 53. #53 filip
  dne 9. 3. 2010 v 14.41

  jaky jsou kody

 54. #54 Risko
  dne 4. 4. 2010 v 12.21

  Popo povedz ten kod na motorku pliz??ja som pocul ze je na motorku:motoabud ale mne nejde ten kod

 55. #55 lucka
  dne 3. 5. 2010 v 12.44

  hele ja to nehraju ale muj bracha jo arika ze to dobri ja to udu hrat ale taky tal zdaaaaaaaaaaaaaaaaar!!!

 56. #56 lucka
  dne 3. 5. 2010 v 12.48

  ahoj sem tu zas a muj bracha uz udelal normalne bsecky mise nekecam zdar….

 57. #57 lucka
  dne 3. 5. 2010 v 12.50

  jo no muzou udelat tesi gta ja to nehraju ale mu bracha jo…..

  hesky den

 58. #58 DAID
  dne 9. 5. 2010 v 5.16

  kde stahovat do gta san andreas př>vlak poldové atd

 59. #59 DAID
  dne 9. 5. 2010 v 5.17

  HALP ME

 60. #60 petr
  dne 10. 5. 2010 v 17.39

  nevite nekdo jak se vkladaji do gta auta??

 61. #61 JIŘÍ ŠACH
  dne 1. 6. 2010 v 6.55

  kurva stáhnul jsem si san andreas a nejde mi to spustit.

 62. #62 jirka
  dne 5. 6. 2010 v 7.13

  jak to stahnou.jak to hrat.jaky sou cheaty.jaky jsou moznosti.

 63. #63 jirka
  dne 5. 6. 2010 v 7.13

  :D

 64. #64 stefan
  dne 14. 6. 2010 v 12.11

  že je to príma hra mě to baví ale nemúžu se dosta přes ten poslední úkol tak zdar

 65. #65 jan
  dne 9. 7. 2010 v 14.40

  a stahnul si k tomu i crack na gta san andreas

 66. #66 zelda
  dne 13. 7. 2010 v 7.39

  mám takovou prosbu, nevíte jestli je nějaká možnost obnovení savu, který jsem omylem smazal? díky

 67. #67 laca
  dne 28. 7. 2010 v 19.45

  ahojky lidi je to supser super super hra gta san andreas furt sem to paril a pak nic sem to vymazal pocitac sel do opravi nainstaloval jsem to a nejde to to me sere nej nej nejvic tak ahoj

 68. #68 Martas
  dne 2. 8. 2010 v 18.01

  lucko ty si lucka petrova ?

 69. #69 honza
  dne 13. 2. 2011 v 9.38

  nemá to moc dobrougrafiku alejetodobre.

 70. #70 stwins
  dne 26. 2. 2011 v 9.23

  fakt super hra ale je to blbí zadávat kody na PS2 to tak rychle nestíhím.Ale je to dobra hra:)

 71. #71 stwins
  dne 27. 2. 2011 v 9.22

  nevite jaky je kod na vlak ale na ps2?prosim odepiste. :(

404 Not Found

404 Not Found


nginx